دانش


دانش

         پيچ و مهره

بازدید :    ۲۳ آبان ۱۴۰۰    ۱۲:۴۳:۴۲    پوريا

پيچ چيست؟

پيچ يك بسته متريك است كه براي اتصال قابل جدا شدن قطعات ماشين آلات، مكانيزم ها و قطعات آنها و طرح ها و سازه هاي مختلف استفاده مي شود. از نظر ظاهري، پيچ ميله اي است با نخ نيمه بريده و سر مربع يا شش ضلعي (به ندرت يك سر مخروطي يا استوانه اي براي شش ضلعي يا "ستاره"). پيچ ها ممكن است بسته به هدف متفاوت باشند.

پيچ همچنين يك بسته متريك است كه براي اتصال قابل جدا شدن قطعات ماشين آلات، مكانيزم ها و قطعات آنها و سازه ها و سازه هاي مختلف استفاده مي شود. همانطور كه مي بينيد، در نگاه اول پيچ تقريباً همان محيط پيچ است. اما تفاوت هاي قابل توجهي بين اين نوع سخت افزارها وجود دارد ... كدام يك؟
تفاوت اصلي بين پيچ و مهره با روش اتصال قطعات. به عنوان يك قاعده، پيچ براي اتصال از طريق استفاده مي شود، يعني از ضخامت قطعات بسته شده عبور مي كند و يك مهره در انتهاي آن پيچ مي شود. پيچ به يكي از قسمت هايي كه داراي سوراخ رزوه اي با قطر مناسب است و عبور نمي كند، پيچ مي شود.با درجه بار روي اتصال. به عنوان يك قاعده، پيچ ها از پيچ و مهره ها حجيم تر هستند و مي توانند بارهاي قابل توجهي را تحمل كنند. علاوه بر اين، محاسبه پيچ مورد نياز براي برش انجام مي شود (به اين معني كه بار اصلي بر روي محلي عمود بر اتصال مي افتد). تصوير در مورد پيچ ​​متفاوت است: روي به اصطلاح "باز نشدن اتصال" حساب مي كند (يعني بار اصلي بر روي مكاني واقع در امتداد محور قطعاتي كه قرار است به هم متصل شوند مي افتد).با توجه به روشي كه براي چرخاندن ابزار استفاده مي شود. اگر معمولاً پيچ‌ها را با آچار يا آچار قابل تنظيم سفت مي‌كنند و از دو طرف آن را مي‌بندند (با يك مهره در طرف مقابل سر)، آنگاه پيچ‌ها را با يك پيچ گوشتي (يا سر پلاگين ابزارهاي بادي و برقي) يا آچار سوكتي كه در شكاف هاي مربوطه روي پيچ سر قرار داده شده است.

ويژگي هاي ديگري نيز در اين سخت افزار وجود دارد كه مشخص مي كند چه نوع بست در مقابل شما قرار دارد. پس چه تفاوت هاي ديگري بين پيچ و مهره وجود دارد؟
توجه به اين نكته ضروري است كه خود مفاهيم پيچ و پيچ استاد بولت معاني متفاوتي دارند ... پيچ در ترجمه به معناي ميله است و وظيفه آن دقيقاً ايجاد ميله اي محكم است كه تمام قطعات را در كنار هم نگه مي دارد. مفهوم پيچ شامل شكل مارپيچ آن است و اين كلمه با كلمه "رزوه" مطابقت دارد. به عنوان مثال، تراش پيچ داخلي ، جرثقيل و ساير ماشين ها معمولاً پيچ هستند. چرخ دنده مارپيچ رايج است، اما پيچ هرگز.
سر پيچ در اكثر موارد پس از اتصال روي سطح باقي مي ماند و پيچ ها اغلب همسطح سطح قطعه پيچ مي شوند و در شيارهاي استوانه اي يا مخروطي مربوطه عميق مي شوند.
همچنين در اتصالاتي كه تا حدي يا كاملاً متحرك هستند مي توان از پيچ استفاده كرد. اين اغلب در مهندسي مكانيك، رباتيك و توليد انواع خاصي از اتصالات مبلمان ضروري است ... پيچ ها هميشه اتصالات كاملاً ثابت ايجاد مي كنند.
در ميان چيزهاي ديگر، پيچ ها مي توانند مينياتوري باشند (به عنوان مثال، در صنعت ساعت و ميكروالكترونيك)، و پيچ ها هميشه بسيار بزرگ هستند، گاهي اوقات اندازه بزرگي دارند.

بنابراين اكنون تفاوت هاي اصلي بين پيچ و مهره را مي دانيد، اصلي ترين آنها اين است كه پيچ ها اتصالات پيچي (ميله با مهره) و پيچ ها پيچ (بدون مهره) ايجاد مي كنند.
توجه: امروزه اكثر افراد از سقف كشسان آليوس در خانه خود استفاده مي كنند. اگر مي خواهيد سقف هاي اين شركت را سفارش دهيد، به شما توصيه مي كنيم از بازديد كنيد. توصيه شده!
ويدئو: پيچ، پيچ و پيچبيشتر بخوانيد:
"هر چيز جديد به خوبي فراموش شده قديمي است" - بنابراين گفته مي شود، و مخالفت با آن دشوار است. انسان روز به روز بيشتر به علم اجدادش برمي گردد و آن معرفت درون مي شود
تفاوت بين پيچ و مهره چيست؟بدون شك هر دو پيچ و مهره از محصولاتي هستند كه در كارهايي مانند بست مكانيزم ماشين آلات، ساخت و مونتاژ مبلمان و يا بستن انواع سازه ها ضروري هستند.
براي درك اينكه در چه مواردي بايد از پيچ استفاده شود و در كدام پيچ بايد ويژگي هاي هر محصول را به طور جداگانه درك كرد.

مفهوم پيچدر هسته خود، پيچ و مهره ها قطعات اتصال دهنده اي هستند كه در كارهاي ساختماني براي ساخت سازه هاي مختلف و مكانيسم هاي تقسيم اشياء متصل در خودروها استفاده مي شوند. پيچ ميله اي است كه يك طرف آن به شكل رزوه ساخته مي شود و طرف ديگر آن با سر با سر شش يا چهار طرف ختم مي شود. بسته به نوع بست آينده، طرح و اندازه محصول انتخاب مي شود.
تعريف پروانهدر واقع پيچ تفاوت چنداني با پيچ ندارد و در همان اتصالات دستگاه و در طراحي مبلمان استفاده مي شود. پيچ ها استوانه اي و مخروطي شكل هستند. اين پيچ همچنين با يك رزوه نصب مي شود و در نهايت به شكل يك سر ساده شده با تيغه ها ساخته مي شود. اين محصولات اغلب از انواع مختلف فولاد يا برنج ساخته مي شوند.
مقايسه بست:اولين تفاوت بين پيچ و پيچ چيست؟ - روش بستن آنها همچنين در طرح هاي بارگذاري مختلف استفاده مي شوند، يعني زماني كه پيچ پيچ مي شود، سپس هنگام برش كل تكيه گاه به دست مي آيد (تقريباً تمام بار روي محلي كه عمودي قطعات متصل مي شود مي افتد). هنگام بستن با پيچ، همه چيز بر باز نشدن مفصل است كه در امتداد محور قطعات متصل قرار دارد و همچنين مي تواند به موازات محور قرار گيرد. عليرغم شباهت آنها، قطعات در كاربرد متفاوت هستند: اگر سازه با يك پيچ به عقب و جلو بسته شود و طرفي كه قطعه از آن خارج شده است، پيچ شود، آنگاه مي توان پيچ را فقط به محصول بسته شده اي كه رزوه در آن قرار دارد، پيچ كرد. 

منبع::» altonboltco.com

،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

          آخرین مطالب ارسالی

جدید     پيچ و مهره
    قالب سازي
    طراحي سايت
    كمپ ترك اعتياد
    نصب درب برقي
    قالب بتن

منو

درباره ما